- Абсолютно противопоказание за осъществяване на процедурата е повишена чувствителност към хиaлуроновата киселина.
- Допълнителни рискове, които крие процедурата са риск от бактериално замърсяване при неспазване на хигиенните изисквания и препоръки.
Дермалните импланти, наричани още филъри (пълнител), са временни попълващи средства, основно на базата на хиалуронова киселина. Инжектират се в определени анатомични зони и дълбочина. В областта на лицето имат за цел да попълнят повърхностни и дълбоки бръчки, да моделират контура, за придаване на обем и корекция на различни дефекти.
Според продължителността на резултата се разделят на:
Временните дермални импланти са най-масово използваните и най-безопасни към настоящият момент. Създадени на базата на хиалуронова киселина – натурален компонент от човешкия организъм, поддържащ еластичността и хидратацията на кожата.
– Бързо приложение с мигновен и естествен резултат.
– Кратък възстановителен период.
– Висок профил на безопасност, с малък риск от нежелани реакции.
Продължителността на ефекта зависи от вида, качеството и количеството на използвания продукт, както и от индивидуалните особености на всеки организъм.Тя варира от 4/6 месеца до повече от година.
Поставянето на временни дермални импланти е подходящо за всички, които искат да придадат форма и обем на устните и скулите си, да попълнят хлътвания, белези от акне и асиметрия в областта на лицето, да запълнят назо-лабиалните гънки или гънките под устните ъгли (марионетните), както и гънките в областта под очите известни като Тear through.
Дермалните пълнители на основата на хиалуронова киселина са основният вариант, подходящ за цялостно и напълно естествено скулптуриране на лицето.
Процедурите за изглаждане на бръчки с дермални пълнители на базата на хиалуронова киселина, може би заемат първото място по популярност, заедно с тези процедури за оформяне и уголемяване на устните. В зависимост от дъбочината на бръчките и вида на кожата, тяхното изглаждане може да се осъществи посредством инжектиране на дермални пълнители с различна молекулна маса. Назолабиалните гънки са по протежение от двете страни на носа към ъглите на устата. Те се подчертават от постоянното движение на устата. Нормално е да са фино изразени, но когато са с подчертана дълбочина, това може да направи човек да изглежда по-възрастен, отколкото тя или той наистина е. С напредване на възрастта, мазнините по лицето се губят. Това води до намален обем и плътност на кожата, което прави гънките по-дълбоки. Корекцията на назолабиалните гънки може да бъде постигната, чрез инжектиране на дермален пълнител в зоната, за да омекоти вида им.
Д-р Нора Буеши, в дерматологичната си практика се ангажира с постигане и поддържане на здравето, младостта и сияйността на кожата на своите пациенти. Един от най-известните и обещаващи дерматолози в страната.
Д-р Буеши притежава онази рядка харизма, която те кара да се почувстваш в сигурни ръце още при първи контакт с нея. С творчески замах, професионализъм и прецизност съумява точно да фокусира баланса между индивидуалните Ви нужди и тяхната медицинска проекция!